Konkursy i zabawy weselne

Podczas weselnych tańców można się zdać na zabawy proponowane przez wodzireja zespołu Coemi. Z doświadczenia wiemy, że takie konkursy i zabawy, rozbawiają gości, a co niektórych ośmielają do dalszej odważniejszej zabawy.
Poniżej przedstawiamy opisy niektórych zabaw i konkursów weselnych realizowanych pomiędzy blokami muzycznymi lub podczas oczepin.

 

Poznajmy się

Poznajmy się...W zabawie zapoznawczej Para Młoda wybiera przedstawicieli swoich rodzin, a następnie te osoby poznają się w dość nietypowy sposób. Duża dawka humoru dla uczestników zabawy oraz gości obserwujących i dopingujących wielkim aplauzem.

 

 

 

Krzesełka

KrzesełkaW tej popularnej zabawie mogą brać udział Panie jak i Panowie. Wodzirej zaprasza chętne osoby, a gdy takich nie ma sam wyznacza spośród gości. Zabawa świetnie się sprawdza na początku wesela, szybkość i skoncentrowanie na rekwizytach, wywołuje spore zamieszanie wśród uczestników zabawy.

 

 

 

 

W Californii…

Zabawa taneczna raczej w parach. Na chwilę przenosimy się w marzeniach do Kalifornii, gdzie zażywamy słonecznej kąpieli. Przecież nigdy deszcz nie pada w Kalifornii… A jednak, nadciągają chmury i pogoda się psuje. Zaczyna padać. W obawie przed zamoknięciem nogawek spodni oraz sukienek, podwijamy je do góry, i wyżej, wyżej, a następnie Panowie biorą partnerki na rączki i z nimi tańczą nieustannie. Zabawa zbliża do siebie partnerów i pozwala odkryć w sobie romantyczna duszę na nowo…

 

Lambada

LambadaW tym rytmie trzymamy przed sobą partnera za uszy, ramiona…, kolejne części ciała podaje wodzirej. Oczywiście trudność wzrasta i wbrew pozorom nie jest tak łatwo.

 

 

 

W słonecznej Italii

W słonecznej ItaliiWłoska muzyka, ach te romantyczne rytmy… Niemal każdy zna i wzdycha z zachwytu. Także i w tym klimacie przygotowaliśmy coś wyjątkowego. Zabawa grzecznościowa dla wszystkich uczestników wesela. Bawimy się w kółeczkach w różnych przemianach i kombinacjach. Swobodna zabawa integracyjna ośmiela nawet najbardziej wstydliwych gości.

 

Co oni tańczą?

Cztery pary, które zgłosiły się do konkursu tańca, sami wybierają rodzaj tańca np.: tango, samba… Na sali pozostaje jedna para, która ma za zadanie zaprezentować się i zatańczyć wybrany taniec w pozycji leżącej. W ten sam sposób prezentują się kolejne pary. Para, która dostanie najgłośniejsze brawa od publiczności wygrywa konkurs tańca.

 

 

Majtki

Do konkursu staje kilka chętnych par. Uczestnicy konkursu tańczą w rytm muzyki, na sygnał wodzireja panowie zakładają na siebie rekwizyt – wielkie matki. W takim stroju tańczą dalej. Również na kolejny znak panowie zdejmują majtki, a partnerki zakładają je jak najszybciej na siebie. Za każdym razem odpada jedna z par biorąca udział w konkursie. Zabawa dostarcza wiele emocji i uśmiechu na twarzach.

 

 

 

 

Smok, picie piwa…

Konkurs raczej realizowany jest na poprawinach z uwagi na leczenie kaca. W konkursie „Picia piwa przez smoczek” bierze udział dwie pary. Panowie są przebrani za niemowlaczków, mają na sobie (pampersy, śliniaczki, czapeczki) Na butelkach od piwa umieszczane są smoczki dziecięce. Pijący trzymają rączki z tyłu, a partnerka trzyma butelkę w najbardziej dogodny sposób. Kto pierwszy wypije piwo ten wygrywana. Można się namęczyć, bo picie to nie taka prosta sprawa.

 

 

 

 

Kareta

Popularna zabawa świetnie się sprawdza na przyjęciu poprawinowym. Do zabawy potrzebne jest 9 osób, które reprezentują: 4 koła karety, 2 konie, woźnice, no i oczywiście Króla (Pan Młody) i Królową (Pani Młoda). Zabawa polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec krzesło). Za nie zareagowanie na słowo np. Król, Pan Młody reprezentujący Króla powinien wypić karniaka (nie zmuszamy do picia alkoholu). Przy odpowiednio dobranym opowiadaniu zabawa potrafi rozweselić do łez zebranych gości. Tekst bajki wprowadza nas w nieco inny świat, ale jak każda bajka ma szczęśliwe zakończenie.

 

Cyrk

Zabawa podobna do złotej karety. Udział biorą przedstawiciele obu rodzin w ten sposób tworzą dwie takie same grupy. Wodzirej czyta przygotowany tekst dzień z życia rodziny dotyczy to wycieczki do cyrku całej rodzinki, czyli: Tata, Mama, Kazio, Gosia, Pies Pikuś i Słoń. Następnie wyczytane osoby lub grupy osób mają za zadanie szybko obiec swoją rodzinkę i usiąść na swoim krześle. Za nie zareagowanie na słowo przypisane danej osobie wręczany jest kieliszek z karniakiem.